MLADŠÍ PŘÍPRAVKA – 12.KOLO KS

branky: Pilný 8x, Zapletal 3x, Novotný 2x, Dvořák, Šnytrová, Šmídová

Přelouč – Holice 18:4
branky: Zapletal 6x, Dvořák 4x, Novotný 3x, Pilný 3x, Vašutová, Šnytrová

Sestava: Karolína Šmídová, Natálie Šnytrová, Ema Vašutová, Jakub Zapletal, Adam Dvořák, Eliáš Novotný, Jan Pilný

V neděli, 21.5., jsme odehráli 13. kolo krajské soutěže, tentokrát na domácím hřišti v Přelouči. Utkání s námi přijeli sehrát týmy ze Starého Hradiště a Holic. Na turnaj jsme měli opět hodně omluvenek, museli jsme ho tedy zvládnout v 7 hráčích, což i díky teplému počasí bylo poměrně náročné. Před týdnem si ovšem děti vyzkoušeli, že když si vzájemně pomůžou, že se to odehrát dá a na výkony z Litomyšle navázali i tentokrát. V prvním utkání proti Starému Hradišti se zpočátku hrál vyrovnaný zápas, kde soupeř několikrát zahrozil pěknými střelami, které ovšem pokud neskončili na tyči nebo na břevnu, pochytal skvěle chytající Adam Dvořák. Ještě v průběhu prvního poločasu jsme ale odskočili soupeři na rozdíl několika branek a v druhém poločase byl již zápas zcela v naší režii. Herní pohodu si náš tým přenesl i do druhého zápasu s Holicemi, kde jsme tempo hry určovali již od začátku a opět se ukázalo, že když se hraje týmově, je fotbal krásná a jednoduchá hra. V obou zápasech jsme předvedli nespočet průniků jeden na jednoho, pěkných kombinací, vstřelili jsme spoustu branek a hlavně opět si vstřelil branku každý hráč týmu. Tentokrát bych rád vyzdvihl výkon Adama Dvořáka, který hrál skvěle na všech postech. Jako brankář trápil útočníky ze Starého Hradiště, navíc se zapojoval jako pátý hráč do hry a chodili od něj krásné přihrávky. Proti Holicím z obrany parádně vyvážel míč dopředu a jako útočník tam nasypal několik krásných gólů. Jakou má střelu si určitě budou pamatovat hráči obou týmů, kteří to zajisté cítí ještě teď, když se snažili blokovat jeho střelecké pokusy. Pochvalu ovšem zaslouží celý tým, každý na hřišti nechal vše a hlavně díky tomu jsme obě utkání nejenom vyhráli, ale i hráli velmi pohledný fotbal.

Jan Pilný