8.KOLO KS – PŘELOUČ

Po zrušeném 8. kole krajské soutěže z důvodu počasí jsme konečně mohli sehrát první zápasy jarní části sezóny a to rovnou na domácím hřišti v Přelouči. V neděli, 23.4. jsme přivítali týmy z Parama Pardubice a Dašic. V prvním zápase proti Paramu se ukázal velký rozdíl mezi vyhraností dětí, téměř celý zápas jsme hráli na jednu branku. Tento zápas nás tedy moc neprověřil, ale byli jsme rádi, že si všechny děti, až na Natálii Šnytrovou, vstřelili branku. Ta ale dlouho nemusela smutnit, protože jí vstřelila hned v úvodu druhého zápasu proti Dašicím. V tomto zápase jsme udělali změny, obránci šli útočit a útočníci bránit. Kvalita hry byla hned znát, hrál se zmatený fotbal a spousta dětí nevěděla, jak se s novou rolí popasovat a v zápase jsme dokonce prohrávali. Na druhý poločas jsme hráče vrátili na místa jim vlastní a už se opět hrál fotbal, který od dětí požadujeme. I tento zápas jsme nakonec zvládli dotáhnout do vítězného konce, ale jak je vidět, změny na herních pozicích budeme dělat o hodně častěji. Na závěr zbývá pogratulovat k milníkům některých dětí. Marušce Černohousové, Lukášovi Jirouškovi a Kubovi Zapletalovi k prvním brankám v krajské soutěži a Emě Vašutové s Kubou Zapletalem k prvním kariérním hattrickům.

Přelouč – Paramo Pardubice 23:0 (13:0)
branky: Pavlík M. 5x, Pilný 5x, Vašutová 3x, Zapletal 3x, Blüml 2x, Novotný, Černohousová, Šmídová, Dvořák, Jiroušek

Přelouč – Dašice 10:5 (1:2)
branky: Vašutová 3x, Dvořák 3x, Pilný 2x, Šnytrová, Novotný