Derby vítězně pro béčko

FK Přelouč B – Přelovice A   3:1 (1:0)

Sestava: Sirůček Lukáš – Linhart Jan, Beránek Martin, Kačírek Michal, Voženílek Vojtěch – Pištora Miroslav, Novotný Richard, Forman Robert (46. Chaloupský Lukáš), Štainer Martin – Dlask Daniel (87. Capay Libor) – Beránek Milan (90. Semelka David)

Branky: 33. a 89. Milan Beránek, 60. Martin Štainer

Nejenom derby, ale také zápas neporažených, sliboval velmi zajímavý match. Což se potvrdilo a zápas měl kvalitu krajské úrovně. Hosté začali líp, byli silnější na míči, z našeho mužstva byla cítit jistá nervozita a hlavně respekt. Díky tomu si hosté vytvořili i několik šancí, které buď nevyužili nebo skončili na brankáři Sirůčkovi. Pak ale přišla 30. minuta, kdy se nám podařila hezká akce po levé straně, kdy Novotný prostrčil do vápna na Štainera, ten nohejbalově odcentroval na Milana Beránka a ten nás hlavou poslal do vedení. Díky tomu se začala hra trochu vyrovnávat a hosté začali hrozit už jen ze standartních situací. Do druhého poločasu jsme vběhli s jiným nasazením a začali být herně lepší než soupeř. Ale bohužel jsme v 51. minutě neuhlídali hostujícího Šprynce, který střelou z vápna obstřelil vše, včetně Sirůčka. Netrvalo ale dlouho a vyšla nám opět akce, tentokrát z pravé strany, kdy Pištora vysunul Novotného a ten přesným centrem našel Štainera a ten se nemýlil. Chvilku poté jsme ještě přežili šanci a břevno hostů. Pak už jsme ale ve zbývající půlhodině  byli lepším týmem a nepouštěli jsme hosté do žádné velké šance. A v 89. minutě přišlo úplné rozuzlení, kdy Lukáš Chaloupský poslal do samotného úniku od půlky Milana Beránka a ten si věděl rady a mezi nohy brankaře zkušeně uklidil a zpečetil naše zasloužené vítězství.

 Očima trenéra Ondřeje Bendžíka:

Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že nastupujeme proti soupeři, který má na dané úrovni vysoké kvality. To se projevilo v první půli utkání, kdy jsme k soupeři přistupovali s respektem. Naše obrana však projevila znovu svou kvalitu, kdy osa Voženílek – Martin Beránek – Kačírek – Linhart držela vyrovnaný stav. Navzdory tomu z jedné z mála šancí v první půli jsme po trase Novotný – Štainer – Milan Beránek vstřelili první branku utkání trknutím hlavou za záda soupeře. Navzdory poločasovému vedení 1:0  jsme šli do kabin s vědomím, že byl soupeř více nebezpečný. Na počátku druhého poločasu soupeř srovnal na 1:1  paradoxně ze střely, o které si mysleli i všichni diváci, že jde mimo. V daný moment se hra vyrovnala a trasa Pištora – Novotný – Štainer znovu převážila mističku vah na naší stranu. Ve zbylém čase  jsme měli utkání již pod kontrolou a tři body pro naše mužstvo pečetil druhým gólem Milan Beránek. 

Závěrem je třeba uvést, že jsme se dle mého názoru střetli s jedním z nejlepších mužstev v soutěži a navzdory tomu celý tým táhl za jeden provaz a opět dokázal, že když jedenáct je jeden, může se nás obávat kdokoliv. Děkuji všem klukům, kteří  táhnou za jeden provaz a díky tomu mohou porazit každého, kdo se jim postaví do cesty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *