St.Přípravka – 8.KOLO KS – Heřmanův Městec

V neděli, 14.5., jsme odehráli první jarní kolo krajské soutěže, celkově osmé v sezóně. Hrálo se na hřišti Heřmanova Městce, kam kromě nás přijeli ještě týmy z Horního Jelení a Dolního Újezdu. Horní Jelení nám bylo prvním soupeřem. V zápase jsme herně dominovali, držení míče, kombinace, gólové šance, vše bylo jasně na naší straně. Co nám ovšem dělalo problémy byli dlouhé nakopávané míče, kde nám soupeř často unikl do brejku a skóroval. Dorovnat se mu tímto ovšem nikdy nepodařilo, naopak v závěru zápasu jsme několika brankami v řadě uzavřeli zápas s výsledkem 11:7. Druhý zápas byl proti domácímu Heřmanově Městci. Soupeř měl v hlavě zajisté poslední zápas, kdy jsme ho po velkém boji na jeho hřišti porazili 10:9. Průběh tohoto zápasu byl vesměs totožný, velmi vyrovnaný, zdravě vyhecovaný, skóre se přelévalo. Gólových šancí jsme měli sice více než soupeř, ovšem jejich neproměňování nás stálo ne jenom výhru, ale i remízu, která by tomuto zápasu slušela. Prohráli jsme 5:6 a soupeř nám tímto oplatil předchozí již zmíněnou porážku. V posledním zápase jsme se utkali s Dolním Újezdem. V tomto zápase se už moc o pohledném fotbale mluvit nedá. Újezd nás přehrával pouze jedním klukem, nutno podotknout, že velmi šikovným, ovšem jinak to byla spíš silová soubojová bitva, která pro diváka nenabídla nic zajímavého, lidově řečeno, byla to kopaná. V prvním poločase jsme soupeři ještě dokázali vzdorovat, ovšem zápas stál hodně sil, díky zranění jsme dohrávali pouze s jedním střídajícím hráčem a vzhledem k vývoji zápasu můžeme být rádi, že zraněných nebylo víc. Hvizd při konečném skóre 4:11 byl pro nás tentokrát vysvobozením.

Přelouč – Horní Jelení 11:7 (branky: Pilný 4x, Blűml 3x, Novotný 3x, Heřmánek)

Přelouč – Heřmanův Městec 5:6  (branky: Blűml 3x, Heřmánek, Pilný)

Přelouč – Dolní Újezd 4:11 (branky: Pilný 3x, Heřmánek)

Sestava: Natálie Šnytrová, Ema Vašutová, Adam Dvořák, Eliáš Novotný, Jan Blűml, Jan Pilný, Štěpán Heřmánek, Jakub Širůček