mladší přípravka obhájila první místo o Pohár starostky Přelouče

Ve středu, 7.9.2022 jsme se jako domácí tým, který obhajoval loňské vítězství, zúčastnili turnaje „O pohár starostky města Přelouč“. Na turnaji jsme se celkově prezentovali velmi dobrým výkonem. V prvních čtyřech zápasech z pěti jsme si dokázali vytvořit jak herní, tak gólovou převahu a některé akce se museli líbit nejednomu divákovi. Ještě sice byla místy znát nesehranost nebo jsme mnoho situací neřešili tak, jak umíme, ale to se v průběhu sezóny s přibývajícími odehranými zápasy bude zlepšovat. Vyvrcholením turnaje byl poslední zápas s Cholticemi, který přinesl snad vše, co od fotbalu můžeme chtít. Nasazení, emoce, drama do poslední vteřiny a úžasnou kulisu, kterou vytvořili oba fandící tábory. V zápase jsme velmi brzy prohrávali, ale kluci se nevzdali a dokázali v druhé polovině zápasu zužitkovat jednu z mnoha šancí a snížit na rozdíl jediné branky. V posledních minutách jsme si hnáni hlasitým povzbuzováním diváků vytvořili neskutečný tlak s mnoha šancemi, které ovšem končili na tyči, nad brankou nebo v náruči brankáře a zaslouženého vyrovnání jsme se bohužel nedočkali. Ač jsme zápas nakonec prohráli, tak tohle jsou ty zápasy, které si děti a věřím, že i rodiče a diváci, budou pamatovat a vzpomínat na ně. Nakonec to ovšem nic nezměnilo na konečném pořadí, kde jsme při stejném počtu bodů díky lepšímu skóre turnaj vyhráli a ponechali jsme pohár pro vítěze v Přelouči. Nejlepším hráčem Přelouče byla zvolena Natálie Šnytrová, u které nás velmi potěšil znovunalezený zápal a nejlepším hráčem celého turnaje se stal rovněž hráč Přelouče Jan Pilný. Zde bych ovšem rád vyzdvihl výkon celého týmu, který předvedl velkou chuť hrát a nevzdávat se. Na závěr chci poděkovat všem rodičům a divákům, kteří přišli děti povzbuzovat a vytvořili nám nádhernou fotbalovou atmosféru.

Zápasy:
Přelouč – Chvaletice 5:1 (branky: Pilný, Fejl, Makeš, Novotný, Blüml)
Přelouč  Řečany nad Labem 7:0 (Pilný 3x, Fejl, Dvořák, Domniku, Makeš)
Přelouč  Třemošnice 2:0 (Blüml, Dvořák)
Přelouč  Lázně Bohdaneč 5:0 (Fejl, Pilný, Novotný, Domniku, Blüml)
Přelouč  Choltice 1:2 (Pilný)

Konečné pořadí turnaje:
1. Přelouč, 2. Choltice, 3. Chvaletice, 4. Třemošnice, 5. Řečany nad Labem, 6. Lázně Bohdaneč

Vítězná sestava:
Natálie Šnytrová, Eliáš Novotný, Jan Blüml, Jan Pilný, Ema Vašutová, Jan Pavlík, Radek Fejl, Bruno Domniku, Jakub Makeš.