HORNÍ ŘEDICE – A MUŽSTVO

Horní Ředice  –  A mužstvo         2 : 1  (0 : 0)

Sestava: Šutovec –  Dlask (81.Kmoníček), Březina (46. Husák), Novák, V.Voženílek. –   Hrečín, Forman , Čada, Chaloupský, Oliva,  Lipavský (76. Klas).

Branky: 64.vlastní Husák, 74.Koreček – 51. Oliva

I když jsme prohráli, sehráli jsme nejlepší zápas podzimu a sahali minimálně po bodu. Začali jsme opatrně, poctivě jsme bránili a soupeře v přehuštěném středu hřiště k vážnějšímu ohrožení naší branky nepouštěli. Co prošlo, to Šutovec s přehledem vyřešil. Bohužel se nám nedařilo vepředu udržet míč. Teprve asi od 30.minuty jsme začali být nebezpeční pro soupeřovu branku a hru jsme vyrovnali. Před koncem poločasu jsme měli dvě velmi dobré brankové příležitosti (Oliva a Čada) ale do vedení jsme nešli. Zato se nám zranil Březina, kterého do druhého poločasu skvěle nahradil Husák. Druhý poločas byl vyrovnaný, hra se přelévala od jedné brány ke druhé a v 51.minutě jsme dali gól, když se přímo z rohu prosadil Oliva. Domácí se vrhli do útočení, zatlačili nás, ale naši kluci hrozili z brejků. V 64.minutě jsme inkasovali, když po rohovém kopu vyboxoval Šutovec míč ve skrumáži přímo do hlavy Husáka a míč skončil nešťastně v naší síti. Domácí se uklidnili a začali hrát „svůj“ fotbal (celý zápas vyčníval domácí hráč Janoušek (bývalý ligista), ale to nám kupodivu vyhovovalo a měli jsme opět příležitosti, hlavně loženka Voženílka po gólu volala, ale golman míč vyrazil a svůj tým podržel. V 74. minutě jsme faulovali pár metrů před vápnem a domácí Koreček nás ztrestal nechytatelnou střelou do šibenice. Potom jsme hru otevřeli a tlačili se dopředu, ale ke gólu nám nepomohl ani střídající Klas, i když pár „závarů“ jsme si vytvořili. Domácí hrozili z brejků do naší otevřené obrany, což vyvrcholilo v 90. minutě penaltovým zákrokem u brankové čáry v našem vápně. Penaltu však Šutovec bravurně zlikvidoval. Škoda, tentokrát to na hřišti suveréna soutěže alespoň na bod bylo. Náš tým zahrál na hranici svých možností a je třeba i přes prohru pochválit všechny hráče a také trenéra za stanovenou a hráči dodrženou taktiku. K výbornému zápasu tentokrát přispěli i rozhodčí, kteří se nenechali ovlivnit domácími příznivci a pískali naprostou rovinu. Doufám, že předvedený výkon kluci přenesou do dalších utkání a konečně zabodujeme naplno.