Na vítězné vlně

Nemošice – FK Přelouč B   0:2 (0:0)

Sestava: Sirůček Lukáš – Hudec Tomáš, Beránek Martin, Kačírek Michal, Pištora Miroslav – Forman Robert, Novotný Richard (41. Semelka David), Kocourek Jiří, Štainer Martin – Dlask Daniel  – Beránek Milan (68. Capay Libor)

Branky: 53. Semelka David, 68. Dlask Daniel

První poločas rozhodně neodpovídal postavení obou mužstev v tabulce. Domácí byli lepší a jen díky skvělému Sirůčkovi se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Po poločase přišlo naše zlepšení, které podtrhl gólem Semelka po přihrávce Formana. A když přidal po 15. minutách, po samostatné akci druhý gól Dlask, bylo skoro rozhodnuto. Zbývající čas jsme dohráli v poklidu.

Béčko je stále po 7. kolech neporaženo a vyhřívá se na špici tabulky.

Očima trenéra Ondřeje Bendžíka:

První poločas utkání v Nemošicích byl doposud asi náš nejhorší. V úvodu utkání sice zahrozil kapitán Kocourek a po něm Dlask, ale ani jedno zakončení nešlo na bránu. Soupeř poté převzal otěže utkání, byl lepší téměř ve všech herních činnostech a jen díky skvěle chytajícímu Sirůčkovi jsme odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu. V přestávce jsme si vše od plic vyříkali a do druhé půle jsme vstoupili koncentrovaněji, byli jsme přesnější v kombinacích a to se nám vyplatilo v 53. minutě, kdy Forman kolmicí vpřed vyslal do úniku Semelku, který nadvakrát překonal domácího brankáře 0:1. O několik chvil později mohl aktivní Semelka svůj gólový účet rozšířit o další dvě branky, ale domácí brankář jeho šance zneškodnil. V 68. minutě se pak míč odrazil k našemu Dlaskovi a ten tváří v tvář brankáři nezaváhal 0:2. Utkání jsme následně k vítezství dovedli poměrně s přehledem k vítěznému konci. Závěrem chci vyzdvihnout brankáře Sirůčka, díky kterému jsme měli po první půli ještě o co hrát, nestárnoucího kapitána Kocourka, jehož herní inteligence nám dala potřebný klid a střídajícího Semelku, který v utkání nahradil zraněného Novotného a do našich řad vnesl pohyb a chuť po vítězství.