Zahazování šancí se vymstilo

B-mužstvo – Sezemice 2 : 2 (2 : 0)
Branky: 17.Milan Beránek, 31.Štainer – 63.Lát, 81.Kašpar z pen.
Sestava: Sirůček – Voženílek (71.Václavek), Beránek Martin, Musil, Linhart – Štainer (88.Dlask), Chaloupský (57.Semelka), Novotný, Pištora – Hrečín, Beránek Milan
ČK: 0 : 1 (48.Holeček)
B-mužstvo sehrálo proti Sezemicím těžko uvěřitelné utkání, ve kterém to dlouho vypadalo, že hosté odjedou s debaklem a nakonec jsme nemuseli mít ani bod. Naši hráči se do soupeře zakousli s velkou chutí a obrana a brankář hostů nevěděli kam dřív skočit. První branku zápasu vstřelil Milan Beránek v 17.minutě, když dorazil do branky svou vlastní střelu, ale již před tím jsme měli minimálně tři vyložené brankové příležitosti. I po první brance jsme pokračovali v tlaku a hrálo se téměř výhradně na půlce hostí. Skóre se ale změnilo až ve 31.minutě do samostatné akci Štainera, který prošel po levé straně a zakončil přesně k tyči. Před jeho brankou jsme ale opět několikrát ztroskotali na dobře chytajícím brankáři hostí nebo na naší nepřesné koncovce. Po půlhodině náš tlak polevil a hosté se začali dostávat do hry. Skóre se však do poločasu již nezměnilo. Brzy po přestávce byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Holeček a zdálo se být vše jasné. Hosté však paradoxně v deseti nejen lépe bránili, ale byli i nebezpečnější vepředu. Snížení se dočkali v 63.minutě, kdy Sirůčkovi podklouzl lehký míč pod rukou a Lát zakončoval do prázdné branky. Z našich kopaček se pak vytratila jistota z úvodu zápasu a hosté vycítili šanci. I v deseti se dostávali do šancí a v 81.minutě po faulu Václavka ve vápně dosáhli i vyrovnání. Tři minuty před koncem jsme se znovu mohli vrátit do vedení, ale Milan Beránek před prázdnou brankou trefil míč na dlouhou nohu po přihrávce Hrečína nepřesně a jeho střela šla vedle branky. Hosté pak mohli dokonat naši zkázu ve čtvrté minutě nastavení, kdy po špatné rozehrávce Linhart loboval Kašpar ze 40m Sirůčka, ale míč skončil těsně vedle levé tyče naší branky. Ze zprvu jasného zápasu, kdy jen průběhu prvního poločasu by odpovídalo spíše naše vedení 5:0, kdy jsme trefili třikrát brankovou konstrukci, si tak naše mužstvo proti podprůměrnému soupeři odneslo jen bod.

Očima trenéra Benžíka:

Do druhého utkání sezóny jsme šli s několika změnami v základní sestavě, přičemž někteří hráči nastoupili na pro ně doposud nezvyklých postech. Na obrazu hry v prvním poločase utkání se to však projevilo velmi pozitivně. Od začátku utkání jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Hráči plnili vše s čím jsme do utkání vstupovali. Diktovali tempo hry, byli aktivní, nečekali s čím přijde soupeř a bojovali jeden za druhého. Výsledkem toho všeho bylo snad sedm nebo osm vyložených brankových příležitostí, z niž se nám podařilo vstřelit pouze dvě branky. Po změně stran byl jeden z hráčů soupeře vyloučen ze hry a to nám paradoxně ublížilo. Soupeř se stáhl do defenzívy a naše hra začala být více upracovaná. Stále jsme však kontrolovali výsledek utkání. V 63. minutě si svou slabší chvilku vybral do té doby bezchybně chytající Sirůček, jehož chyby soupeř využil ke snížení stavu na 2:1. Na našem mužstvu pak začal být vidět strach o výsledek, neboť jsme do té doby jasně dominovali celému průběhu utkání. Soupeř dál svědomitě bránil a v 81. minutě se ojediněle dostal do naší šestnáctky, kde byl hráč soupeře nešikovně sražen našim Václavkem. Z nařízeného pokutového kopu soupeř vyrovnal. Ještě jsme mohli utkání rozhodnout v náš prospěch, ale neproměnili jsme nájezd dva na brankaře a soupeř nás za to mohl v poslední minutě vytrestat lobem z poloviny hřiště, který naštěstí skončil těsně mimo naší branku.Tuto remizu beru jako ztrátu dvou bodů, protože jsme byli jasně lepším mužstvem. Kdo na utkání byl, ví, že jsme mohli zvítězit o pět a více branek. Vždyť v průběhu celého utkání jsme mimo jiné pětkrát nastřelili konstrukci soupeřovy branky. Nezbývá něž si z utkání odnést to pozitivní, což pro mě byl jednoznačně první poločas a náš herní projev. Výsledek utkání je pro kluky krutý, ale i takový může být fotbal. Kluky chválím, že navzdory všemu drželi při sobě a zůstávají pozitivní.

Napsat komentář